sobota, 27 lipca 2013

Infinite - Destiny

Lista utworów:
1. Destiny
2. Inception
3. I’m Going to You
4. Mother
Premiera: 16 lipiec 2013

              Destiny przesłuchałam w dniu premiery, ale musiałam się najpierw oswoić z tą płytą, by móc cokolwiek o niej powiedzieć. Na początku obawiałam się, że skoro Sweetune nie zostało producentem promowanego singla, płyta nie będzie posiadać charakterystycznego stylu Infinite. Z drugiej jednak strony, obstawiałam wtedy na spójność płyty, skoro nie byłoby tej promowanej perełki, którą zawsze tworzył duet. Tymczasem przejechałam się na swoich przemyśleniach. Bo kiedy przesłuchałam ten album po raz pierwszy, rzuciła mi się w oczy spójność tła muzycznego w praktycznie wszystkich utworach, poza Mother, ale to było to przewidzenia, bo jakaś ckliwa balladka zawsze musi znaleźć się na płytach koreańskich artystów.

                Obawiałam się, że Destiny będzie nie tyle, co kiepskie, ale inne niż znany styl Infinite. Przyzwyczaiłam się do charakterystycznego elementu Sweetune na płytach zespołu, wobec czego naprawdę się obawiałam. Okazało się jednak, że Destiny trzyma poziom Infinite, zachowując nie tyle wokale, co przede wszystkim synchroniczny taniec. Inception jest trudne do sklasyfikowania, ale wiem, że nie polubiłam i nie polubię tej piosenki. Doceniam to, że stylistycznie pasuje do reszty płyty oraz jest wspaniałym przejściem między utworem pierwszym i nieco spokojniejszym I’m Going to You lubię chyba bardziej niż Inception, mimo iż także jest trudne do sklasyfikowania. Balladowy pop? Nie jest to muzyka pościelowa, ale ma w sobie coś z ballady. 


               Przeklinałam i przeklinać będę szefostwo Woollim, że Infinite zawsze muszą mieć na płycie balladę, która nijak ma się do płyty pod względem tekstu, albo tła muzycznego. Nic, żadnej spójności. W tym samym stopniu narzekałabym na Mother, gdyby nie fakt, że ta piosenka jakoś najbardziej do mnie przemawia. Zgodzę się, że jest balladą, nie zaprzeczę, że brzmi, jak OST do dramy i sama dodam, że nie pasuje do tej płyty, ale może w tym tkwi jej urok? Mówiąc szczerze, to chyba jedna z najlepszych balladek w wykonaniu Infinite.
                Mimo dobrego pierwszego wrażenia, nie uważam Destiny za płytę cudowną. Postawmy sprawę jasno – żadna z płyt Infinite nigdy nie była cudowna. Tego przymiotnika można użyć w przypadku utworów promowanych, ale w kontekście całej płyty to słowo po prostu nie pasuje. Z tego też powodu Destiny było zaskoczeniem, bo płyta jest spójna, interesująca i przechodzi z najbardziej żywego singla promowanego do bardziej spokojnego Inception, I’m Going to You oraz balladowego Mother, jednakże ten single album nie spowodował, że zaczęłam skakać z radości i krzyczeć. Z pewnością zapamiętam, że jest raczej spójny pod względem tła muzycznego, nie napakowano go wszystkimi możliwymi gatunkami oraz słucha się go przyjemnie, ale ani Inception ani Destiny jakoś mnie nie powaliło. Sprawa – oczywiście – wygląda inaczej z I’m Going to You oraz Mother.  

2 komentarze:

 1. Jak kiedyś wspominałam - jednym z moich pragnień jest znalezienie k-popowej płyty, która podobałaby mi się w całości. "Destiny" również nią nie jest, ale nie zawiodłam się na głównym utworze. Przyznam, że bałam się, że Infinite wydadzą w końcu coś, co naprawdę mi się nie spodoba, jak to zrobili B.A.P czy NU'EST. Infinite jednak ciągle trzymają poziom, bo nawet słodkie "Man in love" do mnie przemówiło i nie sądzę, że było "przesłodzone". Było słodkie, ale z umiarem.
  Do czego zmierzam? Hm... "Destiny" jako sam singiel mi się podobało. W teledysku były fajne efekty, które kojarzyły mi się trochę z EXO, i bardzo mi się one podobały. Trzymają poziom. Jak na razie są jednym z niewielu zespołów, które mnie nie zawiodły ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z EXO powiadasz? Cóż, mi się ostatnio wszystko z EXO kojarzy :D Man In Love było takie radosne i całkowicie nie w stylu Infinite, ale mnie od razu zdobyło (a w szczególności ten kotek) ^^

   Usuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)