piątek, 4 stycznia 2013

Full House 2

Gatunek: Komedia romantyczna
Kraj: Korea Południowa
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Kim Jin Young, Nam Ki Hoon
Długość: 16 epizodów (lub 32 )
Na podstawie: Manhwa Full House 2 autorstwa Woon Soo Yoon’a
Obsada: Hwang Jung Eum, No Min Woo, Park Ki Woong, Yoo Seol Ah, Kim Byung Se, Lee Hoon

Jang Man Ok (Hwang Jung Eum) jest instruktorką Aikido. Kiedy jej dziadek wyjeżdża, dziewczyna obiecuje zająć się centrum, ale w istocie otwiera w nim sklep z modą. Z powodu różnych sytuacji powiązanych z nowo poznanym idolem Lee Tae Ik’iem (No Min Woo) oraz jej przyjaciółką, która zakochana jest w zespole TAKE ONE, dziewczyna za namową drugiego członku T.O Won Kang Hwi (Park Ki Woong). podejmuje się pracy stylistki zespołu. Oczywiście, na początku ona oraz Tae Ik nie z bardzo za sobą przepadają; ma natomiast doskonałe kontakty z drugim członkiem zespołu,
*
Nie powinnam brać się za recenzję Full House 2, bo nie dokończyłam tej dramy. Zatrzymałam się na którymś z odcinków i po prostu nie mam ochoty, by jeszcze raz do niej podchodzić, zwłaszcza, kiedy tuż obok emitowane jest School 2013, które oglądam z zapartym tchem. Ten post nie może więc być całkowitą recenzją (chociaż pewnie umieszczę go w spisie recenzji), ale mimo to chciałabym wyrazić swoje zdanie odnośnie do tej produkcji.

Podczas, kiedy Full House (2004) miało dobry wydźwięk ze strony publiczności, tak Full House 2 wydaje się być porażką. Osobiście nie przylepiłabym tej metki, niemniej muszę przyznać, że owa drama posiada dużo rzeczy, które świadczą na jej niekorzyść, sprawiając, że wydaje się głupia i nudna. Warto jednak wspomnieć, że są też zalety Full House 2, których zazwyczaj się nie zauważa. 

Kontynuacja
Zacznijmy od samego tytułu Full House 2, który z poprzednią częścią, w której wystąpili Rain oraz Song Hye Kyo, łączy się tylko przez fakt domu, nazwanego właśnie Full House. Uważam, że to bardzo duży błąd reżysera, bo drama mogłaby istnieć, jako oddzielny program, bazowany na produkcji z 2004 roku. Osobiście nigdy nie lubię sięgać po kontynuacje dobrych serii (a Full House (2004) wpisuje się w kanon porządnych dram), bo jasne jest, że druga część nie odda charakteru pierwszej.

Styl
Ta drama jest jedną, wielką specyfiką, bogatą w wizualność, ale też i w pewną powszechność. Nie powiem, że te wszystkie fryzurki a’la ajumma mi się podobały, ale stanowiły przyjemną odmianę po zawsze perfekcyjnie wystylizowanych bohaterach innych dram.

Trzydzieści dwa odcinki, każdy po trzydzieści minut
To uważam już za całkowitą głupotę, bowiem tak duża ilość odcinków zdecydowanie odrzuciła mnie już na samym początku. Miałam (nie)przyjemność obejrzeć trzydzieści dwa odcinki, zamiast szesnastu konkretnych epizodów, które oczywiście przerywa się w najbardziej ciekawych momentach. 

Za dużo nagiej klaty…

Jakkolwiek to brzmi i jakkolwiek dziwna była wasza reakcja, ciągłe ukazywanie nagiej klatki piersiowej przez Lee Tae Ik’a doprowadzało mnie niemal do szewskiej pasji. Ja rozumiem, że w niektórych dramach nagość musi zostać w pewien sposób pokazania, ale bez przesady…


Fabuła
Najważniejszy punkt programu, który nie rozczarował mnie całkowicie, ale nie pozostawił też przyjemnego odczucia. Czasami miałam wrażenie, jakby fabuła była zmiksowaniem różnych, przypadkowych zdarzeń, krążących wokół ciągłych kłótni bohaterów, aniżeli zamierzonym działaniem scenarzysty.


Muzyka
Wydawałoby się, że drama, która opowiada o świecie show biznesu, musi zapunktować muzyką. A tu pikuś! Poza jedną piosenką, która kompletnie mi się nie spodobała, nie ma nic innego wartego uwagi, co samo w sobie jest śmieszne i tragiczne. Moja niezadowolenie osiąga apogeum podczas oglądania momentów, gdzie TAKE ONE występowało na koncertach. Bardziej sztucznym już się nie dało być…


Nie zgodzę się, że Full House 2 to tragedia. Widziałam gorsze dramy, a Full House 2 umieściłabym gdzieś w niżu, ale nie na samym dole. By wyrównać szanse tej dramy, chciałabym zaprezentować też zalety tej produkcji.

Komedia
Full House 2 to doskonały przykład dramy, w której splot wydarzeń doprowadza do kłótni na różnych tłach. A wiadomo, że skoro w dramie występuje spór głównych bohaterów, to następna w kolejności jest komedia. I tak w początkowych odcinkach Full House 2 był nawet ciekawą komedią, dopóki nie zniszczono go gdzieś w połowie emisji przez niezrozumiany przeze mnie słodki charakter.

Obsada
Zdecydowanie nie mogę nie zgodzić się, że Full House 2 nie posiada doborowej obsady. Hwang Hung Eum, jako Jang Michelle, No Min Woo w roli Lee Tae Ik’a oraz Parki Ki Woong, który wcielił się w rolę Won Kang Hwi to naprawdę dobra obsada, która zdecydowanie podciągnęła średnią fabułę. Z drugiej jednak strony naprawdę trzeba rozróżnić kategorię obsady od gry aktorskiej.

Moja ostateczna opinia jest w sumie niejednoznacznie. Z reguły nie oglądam kontynuacji i Full House 2 dobitnie ukazało, że nie robię tego bez powodu. Z drugiej jednak strony, kiedy przymknie się oko na niektóre wady, drama może się spodobać. Uważam, że oczekiwania, wobec Full House 2 były za wysokie, a sama drama nie była na tyle elastyczna, by wbić się w poszczególnie pragnienia.

Nie wystawię oceny Full House 2, bo nie zapoznałam się ze wszystkim odcinkami. 

4 komentarze:

 1. Full House 2 ostatnio skończyłam oglądać ale były odcinki ,które przewijałam ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem gdzieś przy 10 odc. i jak na razie drama mi się podoba ale to być może dla tego że nie mam porównania z 1częścią ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż ... Full House 2 był specyficzny. Prawa jest taka, że historia pierwszej serii w ogóle do mnie nie przemówiła, więc druga seria również jakoś rozeszła się po łokciach.

  Nie obejrzałam do końca. Chyba od szóstego czy siódmego odcinka obejrzałam resztę na stop klatce i stwierdziłam, że eeee ... Koniec.

  Ja rozumiem i mam sympatię do wyglądu koreanek, worków pod oczami i fryzur a'la ahjuma ale głównej bohaterce naprawdę to nie pasowało. Gra głównego bohatera momentami była zabawna, ale przez sześć odcinków zastanawiałam się kto tak naprawdę wpuścił go na ekran?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie nie mam nic do pierwszej części. Obejrzałam ją z przymrużeniem oka, bo wiadomo, że jest to drama stara. Owszem, było kilka potknięć fabuły, czasami bohaterowie działali mi na nerwy, ale nic, co nie byłoby normą w dramach.

   Jak sobie teraz pomyślę, to Full House 2 było kiepskie pod względem zdjęć. Tytułowy Full House wyglądał na sztuczny, nie mówiąc już o tym, jak tragiczne miejsca wybrano na kręcenie scen.

   Usuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)