niedziela, 9 grudnia 2012

Zmiana nastawienia, czyli wychodzimy zza przyjętych ram cz. 1W komentarzu Mrs Wolf poprosiła mnie o napisanie czegoś na temat Han Genga, byłego członka Super Junior oraz byłego lidera podgrupy Super Junior – M. Muszę przyznać, że do czasu researchu wiedziałam o tej osobie tylko tyle, że a) jest byłym piosenkarzem Super Junior; b) jest Chińczykiem (a nie Tajwańczykiem…); c) rozwinął się pod względem umiejętności wokalnych i tanecznych od czasu wystąpienia z szeregów Super Junior. Kiedy już znalazłam dość dużą ilość informacji doszłam do wniosku, że Han Geng naprawdę zasługuje na miano osoby, który wychodzi zza ram przyjętych za pewnik. O co mi chodzi?Urodził się w Mudanjiang, wschodnich Chinach. Od najmłodszych lat trenował taniec i w wieku dwunastu lat przyjęto go do Minzu University of China w Beijing (patrz: Pekin). Co ciekawe Han Geng pochodzi z „plemienia” Nanai i od czasu osiągnięcia sukcesu jest przedstawicielem tejże grupy etnicznej w chińskim społeczeństwie.

Han Geng znany jest fanom kpopu z racji przynależności do Super Junior oraz aktywnym uczestniczeniu w życiu zespołu od czasu debiutu aż po 2011 rok, kiedy to definitywnie i prawnie został z grupy wydalony (chociaż sam odszedł po premierze trzeciego albumu). 

W roku 2001 uczestniczył w przesłuchaniu SM Entertainment zorganizowanym w Chinach. Po zajęciu jednego z pierwszych miejsc oraz ukończeniu uniwersytetu (2003) przybył do Korei Południowej, gdzie najpierw uczestniczył w prywatnych lekcjach śpiewu, tańca oraz języka koreańskiego, a dopiero potem przeprowadził się do dormitorium wytwórni. Mimo znajomości oraz umiejętności tańczenia pięćdziesięciu sześciu chińskich tańców etnicznych, Han Geng wylądował początkowo w najniższej grupie tancerzy. Krótko potem zaczął intensywny trening, szkoląc się w różnych stylach tanecznych (hip hop, street dance), co po upływie sześciu miesięciu wpłynęło na przeniesienie do najwyższej grupy tancerzy, w której do tej pory znajdowali się tylko Dongahe oraz Eunhyuk.  

Han Geng był pierwszym nie Koreańczykiem, który zadebiutował w Korei Południowej w koreańskim zespole. Z powodu aktywności zespołu oraz samego Han Genga w różnorakich variety shows, jego popularność w Korei oraz Chinach zaczęła rosnąć. Apogeum nastąpiło w roku 2008, kiedy SM Entertainment zdecydowało wypuścić podgrupę Super Junior M z Han Gengiem jako liderem. Popularność Super Junior sprawiła, że Chińczyk zaczął otrzymywać propozycje od różnych programów telewizyjnych do udziały w ich variety show, bez pozostałych członków zespołu. Wtedy też zaczęły pojawiać się problemy z wytwórnią, która niechętnie skłaniała się do promocji osoby samego Chińczyka, a nie zespołu. W roku 2009 Han Geng opuścił więc grupę, tłumacząc to faktem nieszczerości wytwórni w sprawach podpisanego kontraktu – wymagano od niego więcej niż zakładała to trzynastoletnia umowa. Oficjalnie Han Geng odszedł z Super Junior w 2011 roku, jednakże nieoficjalnie nastąpiło to pod koniec roku 2009. Nie wziął udziału w promocji czwartego oraz piątego albumu zespołu.

Były członek Super Junior znany jest ze swojej działalności charytatywnej. W jednym z wywiadów powiedział, że zamiast kupowania mu prezentów, fani powinni wręczać swoje dobra osobom w potrzebie. W 2008 przeznaczył ogromną ilość pieniędzy na ofiary trzęsienia Sichuan, ponadto stoi na czele organizacji ,,I Want To Go To School Kappa 1200 Help the School Children Project". O popularności i wpływie celebryty na chińska kulturę jest fakt, iż jego fani często organizują się w miejscach słabo rozwiniętych pod względem ekonomii, pomagając biednym mieszkańcom. Dzieje się tak w każde urodziny piosenkarza.

W sierpniu 2008 roku Han Geng z numerem 240 biegł
z ogniem olimpijskim podczas Olimpiady w Pekinie. 

Muzyka
Mimo chęci kompletnie nie mogłam zrozumieć dyskografii Han Genga jako solowego artysty. Wyszukałam jak na razie kilka teledysków i muszę powiedzieć, że głos ma naprawdę dobry. Nie wybitny tak jak Changmin, Kyuhyun czy też Yesung, ale przystępny. Aż dziw bierze, że w czasie promocji z Super Junior niewiele udzielał się wokalnie…

W roku 2010 Han Geng wydał Geng Xin, i znalazłam dwa teledyski, z czego jestem pewna, że jeden z pewnością jest tym oficjalnym [Logo]. Kompletnie nie mogę pojąć ustawienia utworów na tej płycie – piosenka, do której stworzono wideo ustawiona jest na samym końcu. W przypadku następnego albumu Hope in the Darkness (2012) jest już inaczej. Promowane Clown Mask umieszczono na miejscu drugim, tuż po Wild Cursive (狂草), które z jednej strony łączy w sobie pop, a z drugiej bardzo przypomina mi Super Junior i ich pierwsze albumy, ale teledysk jest dla mnie jednym wielkim zaskoczeniem. Niemniej prawda jest taka, że wolę ten utwór bardziej aniżeli promowane Clown Mask, które – tak naprawdę – jest pomyłką pomysłu, ale ciekawym elementem wykonania.
Fire

Say No

Wild Cursive

Clown Mask

Najbardziej jednak podoba mi się współpraca Han Genga z Elvą Hsiao, czego rezultatem jest The Best Listener.

Han Geng nominowany był do 2012 MTV Europe Music Awards w trzech kategoriach, które zresztą wygrał: Best Worldwide Act, Best Asian Act (gdzie pobił Super Junior) oraz Best Asia and Pacific Act (gdzie obok niego nominowany był jeszcze Gotye). Oto jak przedstawia się lista nominowanych do tych trzech kategorii:

Best Worldwide Act
Ahmed Soultan (Maroko)
Han Geng (Chiny)
Restart (Brazylia)
Dima Bilan (Rosja)
Rihanna (Stany Zjednoczone)

Best Asian Act
Yuna Zarai (Malezja)
Super Junior (Korea Południowa)
Han Geng (Chiny)
Exile (Japonia)
Jolin Tsai (Tajwan)

Best Asia and Pacific Act
Gotye (Australia)
Han Geng (Chiny)

Myślę, że dwie ostatnie kategorie są ważne, ale mimo wszystko Best Worldwide Act pobija je na głowę pod względem swojego znaczenia. Bo w końcu to „worldwide act”!

4 komentarze:

 1. Wielkie dzięki :D dzięki Twojemu blogowi powoli zapoznaję się z Azją. Przyznam, że ciekawą ma biografie.
  Zwróciłam uwagę na teledysk do Wild Cursive, ponieważ skojarzył mi się z teledyskiem Woodkida do piosenki Iron. Mają bardzo podobne wykonanie. Oba są czarno-białe, u Han Genga jest kruk (czy co tam to było) a u Woodkida sowa, są psy, wojownik na koniu i tajemnicze czarne "obłoki dymu". Tylko, że u Han Genga wojownicy próbują z nim walczyć, a w teledysku do Iron przypomina to bardziej meteoryty, przed którymi ludzie uciekają.
  Jeszcze raz dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że mój blog pomaga w zapoznawaniu z Azją z tej bardziej powszechnej strony jaką są dramy, muzyka i filmy :)

   Faktycznie spojrzałam sobie teraz na Iron i Wild Cursive jest podobne. Uważam jednak, że piosenka Han Genga jest bardziej żywa. Iron po trochu mnie przeraża :)

   Usuń
 2. Ach, Han Geng :) Pamiętam, z jak ogromnym entuzjazmem wyczekiwałam jego pojawienia się na EMA, no i jak krzyczałam, kiedy Jonasi ogłosili jego wygrana. Lubiłam go zawsze, chociaż nie przypadła mi do gustu jego uroda. Bliżej poznałam go w "Full house", gdzie zwyczajnie nie dało super go nie pokochać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how concerning unpredicted emotions.  Have a look at my site laser cellulite treatment

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)