poniedziałek, 17 września 2012

BtoB - Press Play

Lista utworów
1. Press Play
2. WOW!
3. I know nothing but love
4. U&I
5. Stand up
6. My girl
Premiera: 12 wrzesień 2012
Wytwórnia: Cube Entertainment
Gatunek: Pop, R&B

Rzeczą całkowicie niekuriozalną jest to, że przez fakt związany ze szkołą, zapomniałam o BtoB. Pamiętałam o obejrzeniu teaserów do WOW, ale z piosenką to się niestety nie udało. Tak czy siak staram się teraz jako tako zachować kamienną twarz i zrecenzować tę płytę.

Przysięgam, że początek Press Play kojarzy mi się z EXO i ich History. Lubie EXO, więc nie będę narzekać, ale… No zresztą nieważne. To po prostu nie pierwszy raz kiedy piosenka z tej płyty przypomina mi utwory innych zespołów. W każdym bądź razie Press to play jest według mnie takie nijakie… Jedyna oryginalność tego utworu polega na elementach R&B oraz G.NA, która się tutaj osobiście udziela, chociaż przyznam szczerze, że spodziewałam się czegoś większego w jej wykonaniu. Nie mogę się do tej piosenki przyzwyczaić, bo BtoB prezentuje tutaj całkiem inni styl niż w swojej poprzedniej płycie, a mim to doceniam jej wartość, która w większym stopniu polega nie na wokalach, ale tle muzycznym. 

Po odsłuchaniu WOW! moja reakcja to… wow! Bo ta piosenka zdecydowanie różni się od utworów z poprzedniej płyty. Nie oznacza to jednak, że jestem nią zachwycona. Faktem jest to, że w tym utworze BtoB brzmią mniej jak BEAST, ale ten styl jakoś mi nie podpasował. Niezwykle podoba mi się ta gitara na początku – uważam ją za ewenement, który naprawdę pięknie przyozdabia niespójny i trochę dziwny teledysk. Nie mogę, po prostu nie mogę przyzwyczaić się do członków tego zespołu w takich „raperskich” czapach i spodniach. Brakuje im tylko złotych łańcuchów, żeby ostatecznie mnie zniechęcić. Chociaż… to przeciągnięte „like it” brzmi bardzo nęcąco… Oglądałam ich comeback w jednej ze stacji i muszę przyznać, że jestem zachwycona ich charakterem scenicznym. Wydają się być bardziej pewni siebie i śpiewają z większą werwą. Ogólnie to cieszy mnie to, że w tym utworze cały zespół prezentuje dobry poziom wokalny. Bo poprzednia płyta należała pod tym względem do Eun Kwanga...


Zaletą tej płyty jest gatunek w jakim postanowiono ją utrzymać i który objawia się w dwóch zrecenzowanych piosenkach. Inne utwory wykreowano na te spod gatunku R&B, ale daleko im do WOW! podobnie zresztą jak WOW! daleko do tych utworów. Jedyne, co łączy te utworu to fakt spójności wydźwięku oraz lekkiego nastawienia na amerykański pop. U&I kompletnie do mnie nie przemawia. Mam wrażenie jakby ten utwór starano się na siłę zmienić na zapychacz, ale tło muzyczne kompletnie do tego nie pasuje. I know nothing but love to chyba mój ulubiony kawałek, bo oddaje z lekka styl BtoB z ich pierwszej płyty. Jest to trochę popowe, trochę R&B'owskie i zrobione  dobrym stylu. Już widzę tę piosenkę jako podkład muzyczny do różnych youtube'owskich wideo (oczywiście tych zrobionych przez fanów) i traktujących o tajemnej i niebezpiecznej miłości... 

Stand up jest wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy to obecność naturalnego podkładu w postaci gitary, a drugi to ewidentne nawiązanie do amerykańskiego popu. Z reguły jest tak, że w ogóle nie podoba mi się taki zabieg - pop popem, ale każdy głupi zauważy różnice między muzyką tworzoną w Ameryce oraz Korei. Zawsze jeżdżę po zespołach i piosenkach, które zbudowane są na takiej właśnie muzyce. A mimo wszystko, Stand up całkowicie mnie zauroczyło. Jest chyba najbardziej oryginalne i jednocześnie najbardziej oklepane. Ale co ja poradzę, że tak mi się podoba? Takie samo uczucie pojawia się we mnie przy My girl, którego wstęp całkowicie mnie zauroczył. Denerwujący jest trochę fakt, iż tło muzyczne zdecydowanie zagłusza wokal, ale i to da się znieść.

Początkowo w ogóle nie byłam tą płytą zachwycona. Jest inna niż poprzednie dzieło BtoB, przez co na początku ja skreśliłam. Przyznam jednak szczerze, że ta wyjątkowość piosenek zyskuje wraz z czasem. I teraz, kiedy myślę o Press Play jako o albumie, to dochodzę do wniosku, że o wiele bardziej podobają mi się dwa ostatnie utwory aniżeli tytułowe Press Play czy najszerzej promowane WOW! Podoba mi się też to, że BtoB zrezygnowali ze stylu swoich starszych hyung'ów i są mniej BEAST'owi niż wcześniej. Z drugiej strony będę za tym tęsknić...

1 komentarz:

  1. Wpadłam tylko na chwilę odpowiedzieć na Twój komentarz u mnie. :) Jeśli chodzi o noclegi to można nocować w szkołach, tam gdzie konwent się odbywa - za darmo. Chyba, że ktoś sobie tego nie wyobraża. Ale koszty z Lublina to majątek - fakt. :)

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)