czwartek, 9 sierpnia 2012

G.NA - Bloom

Lista utworów
1. Green Light
2. 2Hot
3. 여름 별 (Summer Star)
4. 오빠, 동생 (Oppa, Dongsaeng)
5. 때려 쳐  (Cut it off)
6. I’ll be back off so you can live better
Premiera: 22 maj 2012
Wytwórnia: Cube Entertainment
Gatunek: R&B, dance

Jeśli chodzi o G.Na to mam do niej stosunek całkowicie obojętny, chociaż z początku w ogóle jej nie lubiłam. Zauważyliście, że ja ostatnio w ogóle nie przepadam za żeńskimi solistkami? Hm… No cóż, takie moje szczęście w nieszczęściu. Mimo tego jak dobrą piosenkarką jest G.Na, ja po prostu nie mogę się na nią przestawić. Jeśli chodzi o talent i wokal – artystka ma u mnie maksimum, jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę jej charyzmę i osobowość – cóż… Pierwszy raz nic na ten temat nie powiem, bo jakoś nie miałam przyjemności oglądać żadnych variety show czy też występów innych niż jej debiut w M! Countdown. Lepiej więc zamilknę na ten temat.

Słyszałam o Bloom, ale nie miałam chęci, żeby jakoś szczególniej zapoznać się z tym albumem. Dlatego też całkowicie go olałam. Jednakże singiel promujący tę płytę tak bardzo mi się spodobał, że sięgnęłam po ten mini-album i dochodzę o wniosku, że to nawet ciekawe dzieło. Druga strona jest taka, że wydaje mi się troszeczkę nieścisłe, chociaż większość utworów oparta jest na dance’owych dźwiękach, które z pewnością zapadają w pamięć.

Green Light jest słodkie, chociaż przyznam, że słyszałam słodsze piosenki. Wybaczcie, ale to „pali, pali” kojarzy mi się tylko z SNSD chociaż cały utwór, zachowany w gatunku R&B, jest o niebo lepszy niż wszystkie inne dzieła Girls’ Generation, co przyjmuję z wielką radością. Bardzo podoba mi się wprowadzenie do tej piosenki, ale dalsze partie już tak niekoniecznie. Jeśli chodzi o 2Hot to na początku w ogóle nie byłam przychylnie nastawiona. Uparcie jednak słuchałam tego utworu, chcąc wykazać, że aż tak ciekawy nie jest, dopóki sama nie wpadłam jak śliwka w kompot! To pianino na początku jak i w niektórych środkowych, bez wokalnych partiach piosenki, uważam za cud geniuszu. Na początku G.NA brzmi w tym utworze jak słodka nastolatka (a nastolatką to ona już nie jest), dopiero przy refrenie jej głosik nabiera ostrości i całości słucha się z przyjemnością. Singiel promujący album wypadł niezwykle wręcz pozytywnie.


Jeśli kiedykolwiek miałam wątpliwości odnośnie talentu wokalnego tej piosenkarki, to zniknął on wraz z wysłuchaniem Summer Star. Utwór ten to chyba jedyna poważniejsza ballada na tej płycie (takowe też niestety muszą występować), ale mimo to ja nie uznaję tej piosenki za smuta. Nie jest to też utwór żywy, ale zdecydowanie odbiega od schematu przynudzającej piosenki. Będąc w kwestii ballad trzeba także wspomnieć o Cut it off, do którego nie miałam żadnych oczekiwań. Zresztą nie jestem tą piosenką aż tak zachwycona. Słucha się jej z przyjemnością, ale nie nazwałaby tego utworu „wielkim hitem”. Ujawnia się tutaj (znowu) talent wokalny, ale to wszystko. Jest to taki trochę sment, a tło muzyczne nadaje mu lekko R&B’owskiego charakteru. W sumie to wszystko.

Oppa, Dongsaeng przeraziło mnie ze względu na początek. To oppa wypowiedziane z taką słodką barwą głosu sprawiło, że po prostu zniechęciłam się do tej piosenki. A mimo wszystko jest to utwór przyjemny, wpadający w ucho. Przy długim odsłuchaniu ten bit w tle zaczyna jednak człowieka męczyć, ale oprócz tego nie mam tutaj niczego do zarzucenia. I nie będę nawet narzekać na towarzyszący G.NA rap.

I’ll back off so you can live better całkowicie mnie rozwaliło. Zdecydowanie numer jeden z całej płyty (oczywiście tuż po 2Hot). Obecność Yong Junhyun’a z BEAST z pewnością dodaje tej piosence wartości, ale nie jest ona jakoś wybitnie wielka. Junhyun śpiewa tylko mały, naprawdę maleńki kawałeczek i to raczej nie wpływa na całą płytę. Chociaż, jak już rzekłam, jego obecność jest z pewnością pewnym plusem.

Utwierdziłam się w przekonaniu, że G. NA ma talent. Ale jakoś tak szczególnej sympatii do niej nie czuję. 

1 komentarz:

  1. Od dawna czułam pewien rodzaj sympatii do tej wokalistki po zapoznaniu się z utworem "Black & White". Jest naprawdę przyjemny. Ogólne G.NA ma talent, jak zresztą sama to przyznałaś. I płyta jest dość dobra, chociaż utwór główny mógłby robić nieco większe wrażenie. No ale nie jest źle. No bo przecież żadna płyta, do której głosu użyczył Jonghyun nie może być zła, prawda? :>
    "Summer star" jest przepiękne. takie właśnie powinny być wszystkie ballady. :D

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)