niedziela, 8 lipca 2012

Baby and Me

Gatunek: Komedia, familijny
Kraj: Korea Południowa
Rok produkcji: 2008
Reżyseria: Kim Jin-yeong
Obsada: Jang Geun Suk, Moon Mason, Kim Byeol, Ko Gyoo Pil, Choi Jae Hwan
Na podstawie: Manga „Baby and Me” aut. Marimo Ragawa

Byeol Kim (Byeol Kim) spędza czas w domu, korzystając z indywidualnego trybu nauczania. Joon soo (Geun seok Jang) rówieśnik Kim, uczęszcza do pobliskiego liceum Myungsung. Rodzice Joon soo'a mają już dość ciągłego odwiedzania jego wychowawczyni pani Cho Tyson (Jeong nan Kim), która po raz kolejny wzywa ich do siebie ze względu na narastające problemy jakie Joon-soo stwarza w szkole. Rodzice postanawiają zostawić go na dłuższy czas samego w domu, aby ten przemyślał swoje postępowanie. Joon soo nawet się nie spodziewał, że na domiar tego pojawi się w jego życiu ktoś jeszcze, jego sześciomiesięczny syn Woo ram Han (Mason Mun), o którym nic nie wiedział do tej pory. Nie pozostało mu nic innego, jak wziąć odpowiedzialność za siebie i małego syna.  Początkowo przy opiece dziecka pomaga mu Kim Byeol i wspierają go koledzy ze szkoły. Tylko czy Joon soo będzie w stanie poczuć się jak kochający ojciec, nie wiedząc gdzie jest matka podrzuconego dziecka?*
*

Wyszukany z czeluści mojego komputera, film wywarł na mnie naprawdę duże wrażenie. Jest strasznie realistyczny i nawet jeśli reżyser ubrał całość w lekko komediowy fartuszek, film zasługuje na większą uwagę. Bo przecież to, co stało się głównemu bohaterowi, może przydarzyć się i nam, prawda?

Co się tyczy fabuły – interesująca, wciągająca, ale czy taka oryginalna? Mam dziwne wrażenie jakbym gdzieś już spotkała się z podobną tematyką, włożoną jednak w całkiem inną skórę, którą był dramat, a nie komedia familijna. Tamten obraz był chyba poważniejszy, nastawiony na psychologiczne spojrzenie na sprawę, więc całkiem różny od Baby and Me, które w gruncie rzeczy jest przystępną komedią.

Do najważniejszych zalet tego filmu należy obsada. Geun seok Jang doskonały jak zwykle. Spodobał mi się bohater główny, w którego się wcielił - na początku  Joon soo sprawiał wrażenie chuligana, potem jednak, kiedy dostał już dziecko w swoje ręce, zdecydowanie się zmienił. I najbardziej podobała mi się ta właśnie zmiana – miała miejsce powoli, ale skutkowała w wiele różnych zdarzeń, jak na przykład odwiedzenie szpitala, czy też poszukiwanie matki swojego dziecka. Oczywiście, nie byłaby to komedia, gdyby nie przeciwności losu. Tych również nie zabrakło.

Bo musicie wiedzieć, że główny bohater nie zamierzał zostać samotnym tatusiem. On w ogóle nie chciał nim być, dlatego też zgodził się na adopcję dziecka przez innych ludzi. W trakcie filmu wydaje nam się jakby pogodził się z losem, ale gdzieś tam na końcu wciąż tliła się nadzieja na odnalezienie matki swojego syna. 

Bohaterowie poboczni sprawiają wrażenie pięknego tła, które czasami coś tam doradzi, czasami  pomoże, ale do dziecka podchodzi z lekką rezerwą. Żeby nie było tak kolorowo powiem, że nie spodobała mi się postać Byeol Kim zagrana przez aktorkę o takim samym pseudonimie scenicznym (whatever). Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ta bohaterka była taka sztywna i zimna w obejściu. Początkowo myślałam, że to ona jest matką porzuconego, zważywszy na fakt, że pomagała naszemu biednemu bohaterowi w opiece nad dzieckiem. Pod koniec filmu wszystko się wyjaśniło i wierzcie mi, że takie wyjaśnienie było naprawdę zadziwiające. 

Baby&Me lubię, bo jest to komedia opowiadająca o tym, jak tatuś szuka mamusi dla swojego dziecka, z tymże oprócz zwykłych komediowych i czasem przerysowanych scen, możemy spotkać się z powolnym dojrzewaniem głównej postaci. Dziecko pokazuje jak świat może zwalić się na głowę, zwłaszcza kiedy jesteśmy sami i wierzy w nas tylko niewielka liczba osób.
Zdecydowanie warty obejrzenia.


Moja ocena
8/10

* źródło (wyjątkowo) filmweb.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)