wtorek, 10 lipca 2012

6 years of love


Gatunek: Komedia romantyczna
Kraj: Korea Południowa 
Rok produkcji: 2008
Reżyseria: Park Hyun Jin 
Długość: 112 min.
Obsada: Kim Ha Neul, Yoon Kye Sang, Shin Sung Rok, Cha Hyun Jung, Ok Ji Young

Da Jin (Kim Ha Neul) i Jae Young (Yoon Kye Sang) są parą od ponad sześciu lat. Ich relacja jak i życie wydają się być perfekcyjne – mają dobre prace z możliwością awansu, a oprócz tego jest także osoba, na której mogą polegać. Z czasem jednak do życia wkracza rutyna, stająca się coraz bardziej męcząca. Wraz z czasem w ich życiu pojawiają się nowi ludzie Ji Eun (Cha Hyun Jung), koleżanka z pracy Jae Younga oraz ilustrator książek, Lee Jin Seong (Shin Sung Rok), którego Da Jin musi pozyskać dla swojej firmy.
*

Wszystkie filmy koreańskie, z którymi miałam styczność, były średnie lub też niedokładne. Oczywiście, można znaleźć wyjątki  (Late Blossom jest tego swoistym przykładem), ale dramy wydają się być mniej zagmatwane aniżeli filmy. W sumie to może być kwestią sporną, niektórzy się ze mną zgodzą, inni wręcz przeciwnie, ale ja tylko podaję moją opinię. A to mi wolno.

W każdym bądź razie 6 years of love było filmem ciekawym, ale też nudnym i niezajmującym. Fabuła mnie nie wciągnęła, może dlatego że należała do tych zaplątanych, w których wiadomo o co chodzi, ale nie jesteśmy w stanie tego dowieść? Albo kiedy centralnie widzimy problemy bohaterów i aż chcemy krzyczeć, żeby  zdali sobie z nich sprawę, podczas kiedy oni mają nas gdzieś? Bo w sumie to tak mogłabym to opisać. 

Największym atutem filmu są bohaterowie oraz wcielający się w nich aktorzy. Bardzo podobały mi się kreacje postaci głównych, chociaż przyznam szczerze, że nie zgadzam się z opisem producenta. Oglądając film miałam wrażenie, jakby bohaterowie się sobą znudzili, ale nie dlatego, że (jak podaje reżyser) w ich życiu pojawiła się rutyna, tylko przestali wierzyć w miłość, która kiedyś napędzała ich związek. Uczucie przestało być wyznacznikiem ich życia - zostało zamienione przez pragnienie awansu oraz popularności.

Najbardziej podobała mi się kreacja Ji Eun, tej złej jędzy, która chciała zabrać narzeczonego głównej bohaterki. Cha Hyun Jung może wydać się aktorką średnią, ale tutaj mnie uwiodła. Była taka nieświadoma, dziecinna i nieśmiała, że nie sposób było jej nie polubić, nawet jeśli to ona przyczyniła się (w małej mierze, ale zawsze) do problemów głównych bohaterów. Z drugiej jednak strony wielką sympatią darzę także główną bohaterkę zagraną przez Kim Ha Neul. Jej postać była jędzą, jeśli chodzi o swojego pseudo kochanka, ale zachowywała się fair w stosunku do obecnego partnera. Doskonale grała na emocjach, dodatkowo potrafiła podciągnąć akcję.

Podpasowałam film pod melodramat, chociaż nie wiem, czy jest to dobre rozwiązanie. Z innej strony komedia romantyczna pasuje mi tutaj jeszcze mniej, bo wydarzenia,  mimo iż utrzymane w pozie czysto romantycznej, nijak miały się do komedii. Raczej do melodramatu. Z kolei następną rzeczą jest to, że niekiedy przeplatały się tutaj wątki komediowe z czysto melodramatycznymi, co nadaje produkcji pewnej specyfiki. W komediach romantycznych wiemy jaki nastąpi koniec – bohaterowie będą ze sobą, stworzą wspaniały związek, nasączony miłością  oraz ufnością. W przypadku 6 years in love nic nie jest pewne. Raz mamy wrażenie, że główna bohaterka całkowicie ulegnie wpływowi swojego pseudo kochanka, Lee Jin Seong’owi, a potem jesteśmy przekonani, iż zostanie przy swoim obecnym parterze. Tego samego nie możemy powiedzieć o jej partnerze, który mnie osobiście do siebie nie przekonał.

Powiem szczerze, że nie wiem, co mam sądzić o tej produkcji. Z jednej strony doceniam walory w postaci bohaterów, z drugiej jednak fabuła jest średnia. Nie powiem, że do niczego, bo wtedy nie byłoby filmu, ale nie grzeszy oryginalnością, chociaż sama idea była kreatywna.

Przyjemny na sobotnie popołudnie i wieczór. Ogląda się w miarę czysto, ale tylko dzięki bohaterom. Bo fabuła, jak już wspomniałam, należy do tych średnich.


Moja ocena
8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)