piątek, 8 czerwca 2012

Hello Venus - Venus

Lista utworów:  
1. Hello     
2. Venus   
3. Excitement    
4. Love Appeal
Premiera:  9 maj 2012
Wytwórnia: Pledis Enternaintment
Gatunek: Pop, dance

Na samym początku Hello Venus mnie zniesmaczyło. No bo ile słodkości można umieścić w jednym albumie? Wszystkie cztery piosenki były nudne i przewidywalne, dodatkowo żadna nie posiadała takiego mocnego akcentu; były po prostu za słodkie. Przyznam jednak, że po drugim, trzecim odsłuchaniu Hello, Venus, Excitement oraz Love Appeal zyskują, a nadmiar cukru, który wręcz wypływał z teledysku, okazuje się być dobry dla zdrowia.

Hello to intro, które jednak różni się od reszty utworów na tej płycie. Piosenka nie jest słodziutka, wręcz przeciwnie. Zawiera lekko mocne brzmienie i zdecydowanie różni się od innych piosenek umieszczonych w tym albumie.  Venus  charakteryzuje styl w jakim chciano zachować zespół. Piosenka jest słodka w całej swojej oprawie, a przedstawione w niej dziewczęta wręcz błyszczą niewinnością. Można by było powiedzieć, że Venus jest nijakie, bo śpiewane w tej samej tonacji, czasami tylko wyróżniające się przy „so cool” lub „for you”. A mimo to ta piosenka bardzo mi się podoba. Niejaki przerywnik z wykonaniem V.I.C.T.O.R.Y i prześmieszna wręcz wymowa, w szczególności zaciągnięcie „R” i „Y”, wygląda w miarę naturalnie jak na pierwszy singiel girlsbandu. Denerwuje mnie co prawda delikatny głos dziewcząt śpiewających, ale na szczęście gdzieś 1:50 zaczyna się coś w stylu damskiego rapu, wykonanego przez Kim Hye lim i moim zdaniem on wypełnia miejsce, które wcześniej ziało pustką. 

(Ludziki w różowych ubrankach to chłopcy NU'EST)

Excitement jest może nie tyle co słodkie, ale i poważne. Zachowane w stylu podniosłym, wydaje się zwykłą balladą i pokrótce trzeba przyznać racje, że piosenka ma taki wydźwięk. Słuchając ma się wrażenie, jakby przeniesiono nas w jakąś tajemniczą, bajkową krainę, a niezwykle kolorowe kwiaty, które towarzyszą występom na żywo oraz okładce tylko upewniają nas w tym przekonaniu. Ogólnie to właśnie tę piosenkę uważam za taką, która całkowicie pokazuje talent wszystkich piosenkarek w zespole. O ile w Venus poważnie udzielała się tylko Kim Hye Lim, bo inne członkinie śpiewały głównie w chórku, tutaj swoją część mają wszystkie. I tego typu piosenki pokazują, że Pledis Entertainment ma prawdziwą smykałkę do wynajdowania ludzi wyjątkowych. To właśnie to sprawia, że Excitement a nie Venus jest moją ulubioną piosenką na tym albumie.  Love Appeal jest moim zdaniem bardzo podobne do Venus, ale o wiele mniej słodkie, co w gruncie rzeczy wychodzi na dobre. Zaczyna się powolnie i nudno, ale z czasem całość idzie do góry. Tę piosenkę można by uznać za całkowicie słodką, gdyby użyto tutaj elektroniki i całkowicie zmieniono głos członkiń na taki bardziej piskliwy. Na szczęście tutaj nie popełniono tego błędu. Mimo tego, nie możemy uznać tego utworu za całkowicie dojrzały, bo słodkie „Nanananana” skutecznie to uniemożliwia. Myślę, że ten utwór można uznać za taki przełącznik między słodkim Venus a czymś, co dopiero zostanie opublikowane i w gruncie rzeczy, Love Appeal nawet mi się podoba. 

Gdybym miała podsumować ten album, powiedziałabym że jest znośny. Do tej słodkości, która widoczna jest w teledyskach oraz przy wykonaniu na żywo można się przyzwyczaić, bo nie jest to jakaś katorga. Bardzo podoba mi się głos Kim Hye Lim, która wyróżnia ze swoimi kolorowymi włosami i zdecydowanie największym talentem wokalnym w tej grupie. Pledis wyprodukowało już trzy grupy – After School, które w moim mniemaniu zachowują ten sam styl, co Hello Venus (lub H.V wzorują się na stylu swoich starszych sióstr) oraz NU’EST i naprawdę mam wrażenie, że te trzy grupy coś łączy. Może to kwestia stylu teledysków albo choreografii? Lub po prostu atmosfery? 

Mówiąc szczerze, Hello Venus staje się teraz wiodącym girlsbandem na mojej liście. Uważam, że w ostateczności można uznać je za lekko naturalne, bo w porównaniu do innych zespołów (A-Pink) nie są aż tak piskliwe i sztuczne. Muszę jeszcze powiedzieć jedno słówko o charakteryzacji i ogólnej wizualizacji całej płyty. Bardzo podoba mi się pomysł z kwiatami, który tutaj zastosowano. Przyprawia mnie to o różnego typu refleksje, które krążą wokół powiewu świeżości. I o ile uważam, że na niektórych koncertach taki słodziutki outlook w ogóle nie pasuje, a wszelakie kwiatowe dekoracje, w szczególności na pierwszy występ dziewczyn wydał się nienaturalnie sztuczny, to w wizualizacji płyty bardzo się sprawdza.

1 komentarz:

  1. Czytam już którąś recenzję i mam wrażenie, że tobie nigdy nic nie pasuje.
    Ale coś, fighting

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)