środa, 2 maja 2012

Who Slept with HerGatunek: Komedia romantyczna
Kraj: Korea Południowa
Rok produkcji: 2006
Reżyseria: Kim Yuseong 
Długość: 109 min.
Obsada: Kim Sa Rang, Ha Seok Jin, Park Jun Gyu, Ha Dong Hoon, Lee Hyeok Jae

Who Slept with Her” ma miejsce w męskiej, katolickiej szkole. Jedynymi kobietami, które tutaj uczą, są siostry zakonne, ale one nie spełnią przecież fantazji uczniów oraz nauczycieli, prawda? Pewnego dnia, do szkoły przybywa stażystka, Eom Ji Young (Kim Sa Rang), ucząca języka francuskiego. Oczywistym jest fakt, że cała szkoła od razu zwraca na nią swoje męskie oczęta, a w szczególności jeden z profesorów, przez uczniów zwany Skośnookim, czyli Sirasoni (Lee Hyeok Jae). Nauczycielka przybywa w miesiącu, w którym ma odbyć się szkolny festiwal pieśni religijnych. Program konkursu nie zmienia się od dziesięciu lat, jednakże Eom Ji Young postanawia wprowadzić coś nowego. Przy pomocy trzech uczniów:  Kim Tae Yo (Ha Seok Jin), Jae Sung (Park Jun Gyu) oraz Ahn Myeong Seop (Ha Dong Hoon) decyduje się zmienić program całego przedstawienia. W dniu festiwalu, Skośnooki zauważa nauczycielkę, która wymyka się z jednym z uczniów. Następnie słyszy dość sugestywne dźwięki, jakie dochodzą z biblioteki i postanawia znaleźć chłopaka, który został uwiedziony przez nauczycielkę.

 
Na samym początku, film wydaje się być ciekawy. I faktycznie tak jest, ale przez pierwsze dwadzieścia minut, kiedy pokazywana jest relacja nauczycielki z Kim Tae Yo. Chłopak ten jest jednym z najprzystojniejszym w szkole (znamy ten typ, prawda?), a słynie z tego, że potrafi zaczarować dziewczynę w nie więcej niż pięć minut, przez co ta odda mu się całkowicie. I tak też próbował postąpić z Ji Young, ale – nie oszukujmy się – zdecydowanie mu się to nie udało. Mimo wszystko, oglądanie jego wysiłków oraz częstych aluzji, które robił, było rzeczą naprawdę przyjemną.

Dwójka pozostałych uczniów, Jae Sung oraz Myeong Seop tworzy takie ładne, wyróżniające się tło. Oni też „zarywają” do nauczycielki, chociaż robią to w całkiem innym tonie aniżeli Tae Yo. Myeong Seop stawia na dosypywanie pewnego proszku do napojów pań, przez co te z pewnością mu się oddadzą (chyba że przez przypadek podmieni się kubeczki). Zachowanie tej postaci jest niezwykle komiczne – to taki „śmieszek” całej produkcji.

W przeciwieństwie do tych dwóch, Jae Sung zdecydowanie woli szczerą rozmowę. Ogólnie, wątek Jae Sunga w tym filmie jest bardzo ciekawy. Pamiętam moją pierwszą reakcję jak zobaczyłam tego bohatera: byłam zszokowana, że reżyser wybrał takiego aktora (który grzeszył dużą ilością zmarszczek na twarzy, przez co nie udało się ukryć jego wieku)! Jednakże, kiedy dotarłam do połowy filmu i sprawa z wyglądem postaci się wyjaśniła, zaczęłam zwracać uwagę na zalety, odsuwając od siebie wszelakie wady. Samo zachowanie tego bohatera oraz sposób, w jaki się wszystkim przejmował, sprawiają że zasługuje on na większą uwagę.

Film naszpikowany jest seksualnymi aluzjami, ale sceny, które o tej sprawie traktują, pokazane są przez aspekt komiczny, przez co nie sposób się nie śmiać. Niebanalne dialogi, pokręcona akcja i postać nauczyciela, który szuka rozwiązania… O! To jest gwóźdź programu! Skośnooki wręcz rozwala swoim zachowaniem oraz charakterem, mimo że tutaj należał do kategorii tych złośliwych i ogólnie niedobrych bohaterów. Skośnooki to taki typ nauczyciela, który jest przez uczniów nienawidzony, zresztą z wzajemnością. Oglądanie scen, w których wścieka się on z namalowanych karykatur, przedstawiających go w stroju Adolfa Hitlera albo psa w kagańcu biegnącego za długonogą nauczycielką, było szczytem komizmu. I jeszcze ta para buchająca z uszu… Naprawdę warto to obejrzeć, chociażby przez wzgląd na niego.

Postać Eom Ji Young, czyli nauczycielki, została moim zdaniem przerysowana. W zamierzeniu miała być seksowna, wyzwolona i niedostępna dla uczniów męskiej szkoły, a wyszła z tego normalna nauczycielka, która chyba zbyt za bardzo przejmowała się losem swoich uczniów. Podobała mi się tylko jako część składowa całego filmu, a nie kluczowy element, którym przecież miała być!  Do tej pory żadna koreańska komedia romantyczna mnie nie zadowoliła, bo zawsze wynajdowałam wady. Tutaj też takie się pojawią. Obsada była świetna – doskonałe wczucie się w sytuacje, w dodatku charyzma niepozwalająca nie lubić bohaterów – tutaj nie mogę niczego zarzucić. Wszyscy poza Kim Sa Rang, ta w roli nauczycielki, mnie uwiedli, nawet Myeong Seop, filmowy śmieszek. Jednakże wada tego filmu tkwi w wykonaniu technicznym oraz przeskokach w czasie. Pierwszą sceną jest taniec na festiwalu, potem ucieczka nauczycielki z kimś „tajemniczym”, następnie zaś cofamy się o kilka tygodni wcześniej, kiedy Eom Ji Young dopiero co przekroczyła progi szkoły. W trakcie trwania filmu, wielokrotnie cofamy się do wydarzeń sprzed miesiąca. I nie przyczepiłabym się do tego punktu, gdyby nie brak precyzji w wykonaniu techników. Tutaj wygląda to źle.  Jak każdy film z tajemnicą, ten także musi zawierać rozwiązanie. I faktycznie, ono występuje na samiutkim końcu, ale całkowicie zbija widza z pantałyku. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Moja ocena
7/10 

1 komentarz:

  1. Hello, i think that i saw you visited my site so i
    came to “return the favor”.I'm trying to find things to enhance my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

    my webpage - cellulite treatment

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

100% (1) 2001 (1) 2005 (3) 2006 (4) 2007 (2) 2008 (1) 2009 (9) 2010 (8) 2011 (21) 2012 (51) 2013 (24) 24K (1) 2YOON (1) 4Minute (6) After School (3) Ailee (1) AOA (3) Artykuły (13) B.A.P (7) B2M Entertainment (1) Baby Soul (1) BEAST (3) BoA (1) Boyfriend (2) boys love (7) BtoB (2) Candy Mafia (1) celebryci (2) Chiny (4) Chiny/Tajwan (18) CN Blue (1) Core Contents Media (1) Cube Entertainment (10) D-Business Entertainment (1) D-Unit (1) Drama (31) Dreamstar Entertainment (1) DSP Media (1) EXO (3) f(x) (10) Film (34) FNC Music (4) Gejsza (2) girls love (2) Gong Li (1) Ha Ji Won (2) Hello Venus (2) Hometown Legends (2) Hongkong (1) Indie (2) Indonezja (1) Infinite (4) Inne (2) J-Min (2) Jang Geun Seok (3) Japonia (23) Jingle Ma (2) Joo Ji Hoon (2) Ju Jin mo (2) JYP Entertainment (4) Kang Woo Suk (1) KARA (1) Kim Hyun Joong (1) Kim Sungkyu (1) Korea Południowa (132) Korea Północna (1) Kulturówka (5) Lee Sung Min (1) Lin He Long (2) M4M (1) Manga (10) Manhwa (3) MBC (1) Mono Music (1) Muzyka (95) NH Media (1) Nine Muses (1) NU'EST (2) Pledis Entertainment (10) Rankingi (4) S4 (1) Shahrukh Khan (2) SHINee (3) show biznes (3) SISTAR (1) SM Entertainment (29) SNSD (8) SPICA (1) ss501 (2) Star Empire Entertainment (1) Starship Entertainment (3) Super Junior (13) śmierć (1) T.O.P Media (2) Tahiti (1) Tajlandia (1) Tasty (1) Teen Top (1) The Grace (1) TS Entertainment (7) TVXQ (3) U-Kiss (6) Vaness Wu (1) Wang Dong Cheng (1) Wassup (1) Woollim Entertainment (7) Xing Tian (1) Yang Yoseop (1) YG Entertainment (2) YMC Entertainment (1) Yoon Eun Hye (1) Zhao Wei (1)